Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Aktualności SMZK - I półrocze 2009

Email Drukuj PDF
(1 głos, średnia ocena: 5.00 na 5)
 

 


czerwiec 2009


krasiczynW sobotę 20 czerwca wyruszyła, druga już w tym roku, wycieczka Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, kierująca się w okolice Przemyśla. Kierownikiem 46-osobowej grupy był Pan Jerzy Steciak. Wyjazd nastąpił godz. 7:00, z parkingu przy ul. Powstańców Warszawskich 3 - obok banku, zaś powrót, tego samego dnia, o godz. 21:00.
Szczegółowy program wycieczki dostępny jest pod linkiem >>
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, autorstwa Tomasza Lorensa - zobacz >> a także lektury impresji uczestnika wycieczki - Andrzeja Kośka - czytaj >>

* * *

 

Irena_FarskaZ wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że z grona naszego odeszła nagle 5 czerwca 2009 Pani Irena Farska - skarbnik i członek Prezydium Zarządu Głównego SMZK, harcmistrz Hufca ZHP Krosno im. Jana i Stanisława Magurów. Jeszcze dwa tygodnie temu była z nami na wycieczce Stowarzyszenia w Lubelskie, jeszcze niedawno opowiadała nam o swym pobycie w Europie Zachodniej... Zawsze uśmiechnięta, zawsze chętna do pomocy, pełna energii i apetytu na życie... Żegnamy Ją ze świadomością, że to po części my umieramy, kiedy odchodzi taki Człowiek...
W środę 10 czerwca, w kościele ŚŚ. Piotra i Jana z Dukli odbędzie sie o godz. 12.30 Różaniec, o godz. 13.00 msza św., po niej zaś kondukt pogrzebowy uda się na pobliski cmentarz.
W imieniu Związku Harcerstwa Polskiego oraz Zarządu Głównego SMZK Zmarłą pożegnał hm. Adam Krzanowski - czytaj >>

* * *

 

Gil_pastelMiło nam zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa Zdzisława Gila, członka Zarządu Głównego SMZK.
Wernisaż odbędzie się w środę 10 czerwca 2009, o godz. 17.00, w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie, ul. Wojska Polskiego 41.
Zaproszenie >>

 

 


maj 2009

 

wszechnica_piastKilkunastoosobowa grupa członków i działaczy Stowarzyszenia, odpowiadając na imiennie adresowane zaproszenia, uczestniczyła w niedzielę wieczorem (31 maja 2009, godz. 17.30) w udanym przedsięwzięciu na gruncie kultury lokalnej. Jest nim nowo podjęta i wcielana w życie inicjatywa. Nosi ona nazwę Wszechnica Piastowska, a realizowana jest na terenie Gminy Miejsce Piastowe. Jej celem - jak poinformował liczne grono uczestników pierwszego spotkania rodak z Wrocanki i przewodniczący Rady Programowej Wszechnicy ks. dr hab. Józef Marecki, prof. PAT w Krakowie - jest udostępnianie wiedzy o gminie, przypominanie przeszłości, dzielenie się wiedzą o "małej ojczyźnie" oraz uczenie się, jak należy i powinno się żyć.
Wykład poprzedził słowem wstępnym oraz spotkanie prowadził historyk Marek Klara, wójt Gminy Miejsce Piastowe i animator zamysłu. Akcentem towarzyszącym spotkaniu był kiermasz z najnowszymi wydawnictwami regionalnymi.
Czytaj więcej >>

 

* * *


rekopis_mZapraszamy do działu Napisali o nas... Gromadzimy w nim bibliografię Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej - a więc wykaz publikacji ogłoszonych drukiem w prasie codziennej i wydawnictwach zwartych (książkowych), a także wcale licznych tekstów o nas, zamieszczonych w Internecie. W tej żmudnej pracy z podziwu godną pomocą przyszedł nam Pan Andrzej Kosiek - sekretarz ZG Stowarzyszenia, a także autor wielu tekstów o działalności SMZK i kronikarz wieloletniej naszej działalności. Aby jej chlubne efekty nie poszły w niepamięć, zamiarem naszym jest sukcesywne gromadzenie tych wszelakich śladów, rozproszonych najczęściej i nierzadko zapomnianych, ad perpetuam rei memoriam... Wdzięczni będziemy każdemu, kto w pracy tej przyjdzie nam z pomocą, dzieląc się własnymi informacjami o publikacjach poświęconych naszemu Stowarzyszeniu, szczególnie tych sprzed lat wielu.
Napisali o nas... - zobacz >>

 

* * *


lubelskie1W piątek 22 maja, o godz. 6:00, autokarowa wycieczka członków SMZK wyjechała w Lubelskie. W wycieczce wzięło udział 45 uczestników, którzy przez trzy dni zwiedzali okolice Lublina, Zamościa i Włodawy, podróżując autokarem Biura Turystycznego PKS w Krośnie.
lubelskie2Kierownikiem grupy był mgr Stanisław Lorens, który nie tylko wspaniale przygotował trasę i poszczególne punkty programu, ale też nad wyraz sprawnie poprowadził ich realizację. Wycieczka powróciła do Krosna w niedzielę, o godz. 21:30.
Szczegółowy program - w załączeniu >>
lubelskie3Dostępna jest już - dla zalogowanych użytkowników - galeria 374 fotografii z wycieczki, autorstwa Tadeusza Łopatkiewicza - zobacz >>
Fotografie powyższe, w pełnej rozdzielczości 5 MPx, dostępne są na witrynie, dla zalogowanych użytkowników - pobierz >>
Dla tych, którzy nie byli na wycieczce, bo pozostali w Krośnie, zamieszczamy szczegółową relację - pióra Pani Wandy Belcik - czytaj >>* * *


 
GrottgerStowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej w Krośnie uprzejmie zaprasza na spotkanie
z Kazimierzem Buczkiem, prezesem Wydawnictwa KaBe s.c.
autorem wspomnień "Z Podola przez Syberię i Donbas"

Odczyt odbędzie się we wtorek 12 maja 2009 roku, o godz. 17:00, w sali klubowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1.
Więcej o Wydawnictwie KaBe >>


* * *


RygielKrośnieński Klub Seniorów Lewicy opublikował swój biuletyn specjalny pt. "Dr inż. Zygmunt Rygiel 1926-2008. In memoriam". Wydawnictwo poświęcone jest pamięci niedawno zmarłego, zasłużonego i długoletniego członka Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, aktywnego działacza Zarządu Głównego SMZK, cenionego i bardzo lubianego Dr Zygmunta Rygla. Skromna publikacja zawiera przemówienia pożegnalne wygłoszone podczas uroczystości pogrzebowych w dniu 19 września 2008 roku na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie oraz wspomnienia przyjaciół:

 • Wspomnienie płk rez. mgr Jerzego Grodeckiego - Prezesa Klubu Seniorów Lewicy w Krośnie
 • Przemówienie pożegnalne Stanisława Steligi - Wiceprezesa Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej
 • Przemówienie pożegnalne wygłoszone przez Wojciecha Szepiecińskiego - Z-cę Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie
 • Wspomnienie Stanisława Juchy - b. Wicewojewody Krośnieńskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej SLD w Krośnie
 • Wspomnienie Stanisława Steligi - b. Przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Narodowej w Krośnie
 • Wspomnienie Zdzisława Gila - b. Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krośnie
 • Fotogalerię

Materiały zebrał i przygotował do druku Stanisław Jucha.
Zobacz też biogram Dr inż. Zygmunta Rygla >>

 
 

kwiecień 2009


zarzadUprzejmie zapraszam na posiedzenie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, które odbędzie się 27 kwietnia (poniedziałek) 2009 roku, o godz. 17:00, w Filii nr 6 - Centrum Multimedialne Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie, ul. Ordynacka 8 (piętro I).
Proponuję następujący porządek posiedzenia:

Proszę o niezawodne i punktualne przybycie.
PREZES mgr Marian Terlecki

* * *

 


TomkowiczPrezydent Miasta Krosna, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie i Krośnieńskie Stowarzyszenie Absolwentów UJ zapraszają na kolejne spotkanie Forum Krośnieńskiego:

Stanisław Tomkowicz (1850-1933) - pionier nowoczesnej inwentaryzacji zabytków sztuki w Polsce
Wykład wygłoszą dr Piotr Łopatkiewicz i dr Tadeusz Łopatkiewicz
- członkowie SMZK

Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 kwietnia 2009 roku, o godz. 17:30, w auli PWSZ, ul. Kazimierza Wielkiego 4 w Krośnie.
Forum Krośnieńskie to cykl otwartych wykładów i odczytów organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie, Urząd Miasta Krosna i Krośnieńskie Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Projekt ten jest odpowiedzią na potrzeby upowszechniania wiedzy z zakresu prawa, polityki europejskiej, ekonomii i nowoczesnych technologii, historii, historii regionu i literatury. To umożliwienie mieszkańcom Krosna kontaktu ze znanymi ludźmi nauki, sztuki, polityki, telewizji.
Zaproszenie >>
Więcej o Forum Krośnieńskim >>


* * *


legionyStowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej w Krośnie uprzejmie zaprasza na odczyt:

Drogi ku wolnej Ojczyźnie.
Przyczynek do żołnierskiej biografii krośnian - por. Stanisława Gorczycy i Władysława Nowaka
który wygłosi mgr Andrzej Kosiek

Odczyt odbędzie się 22 kwietnia (środa) 2009 roku, o godz. 17:00, w sali klubowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1 (parter)


* * *
 

PWSZ

W środę 8 kwietnia odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Głównego SMZK z Jego Magnificencją Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie - Prof. dr hab. Januszem Gruchałą. Przedmiotem rozmów było nawiązanie współpracy między SMZK a PWSZ, określenie płaszczyzn współdziałania naukowego i kulturalnego.
Czytaj więcej >>


* * *


 

swieta1Wielkanocnej radości, pogody ducha oraz ciepła z nieba i ziemi, umiarkowania w jedzeniu i piciu, ponadto - świątecznego odpocznienia i dobrego zdrowia, aby to wszystko przetrzymać -

życzy

P.T. Członkom i Sympatykom SMZK, a także Internautom, odwiedzającym naszą witrynę
Zarząd Główny Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej


 marzec 2009


maczekStowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej w Krośnie uprzejmie zaprasza na odczyt:

Generał Stanisław Maczek - związki z Krosnem i regionem
który wygłosi mgr Stanisław Pomprowicz

Odczyt odbędzie się we wtorek 31 marca 2009 roku, o godz. 17.00, w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1.


* * *


licznik25 marca 2009, w samo południe, licznik wizyt na naszej witrynie pokazał tysięczne odwiedziny. Biorąc pod uwagę, iż nasze Stowarzyszenie jest organizacją non profit, zaś jego oficjalna strona WWW - zjawiskiem niszowym, witryną gdzie niczego nie można sprzedać ani kupić - wynik tysiąca odwiedzin, w ciągu pierwszego miesiąca istnienia, jest znacznym osiągnięciem.
Odwiedzają nas różni internauci, zarówno krajowi, jak i zagraniczni (np. z USA oraz Niemiec). Najwięcej wejść notujemy z samego Krosna, ale gościliśmy w ciągu tego miesiąca również mieszkańców Rzeszowa, Warszawy, Lublina, Poznania, Stalowej Woli, Sanoka, Krakowa, Środy Wielkopolskiej i Wrocławia. Warto pamiętać, iż owe tysiąc odwiedzin przekłada się na kilka tysięcy odsłon podstron naszej witryny, co jest już wynikiem niebagatelnym. Możemy zatem z optymizmem patrzeć w przyszłość...
Smile

 

* * *


autokarautokar_wnetrzeZarząd Główny Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej przedstawia finalne programy dwóch wycieczek proponowanych w 2009 roku - w Lubelskie (22-24 maja) i Przemyskie (20 czerwca). Wysoki poziom organizacyjny, świetne przewodnictwo, a także niepowtarzalna atmosfera na naszych wycieczkach, składają się na ich renomę, znaną daleko poza granicami regionu krośnieńskiego.
Zapraszamy!
Ilość miejsc zmniejsza się z każdym kwadransem! Prosimy się pośpieszyć! Do zobaczenia w autokarze!

 

* * *

 

szabla1Miło nam donieść, iż 19 marca 2009 roku Pan Józef Bochenek - członek Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej - w uznaniu zasług położonych dla rzemiosła polskiego udekorowany został najwyższym polskim honorowym odznaczeniem rzemieślniczym

"Szablą Kilińskiego"

szabla2Odznaczenie to nadaje Kapituła, w skład której wchodzą członkowie Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego, rzemieślnikom-członkom organizacji samorządu rzemiosła, między innymi za wybitne zasługi dla rozwoju rzemiosła polskiego i propagowanie jego osiągnięć w kraju i zagranicą, inicjatywę, zaangażowanie i ofiarną działalność w organach statutowych rzemiosła i małej przedsiębiorczości, zwłaszcza szczebla krajowego. W 2002 roku, w ramach IV edycji nagrody, "Szablę Kilińskiego" otrzymał pierwszy krośnianin - Pan Józef Cisowski.
Wyróżnienie "Szabla Kilińskiego" jest repliką karabeli polskiej z XVIII w., wykonaną w skali 1:1, wraz z miniaturką oraz legitymacją.
Panu Józefowi Bochenkowi serdecznie gratulujemy odznaczenia i życzymy wielu lat w krzepkim zdrowiu, a także owocnej pracy dla rzemiosła krajowego.
czytaj więcej >>

* * *

autokarSzczegóły Projektu programu wycieczki SMZK w Lubelskie (22-24 maja 2009)
czytaj >>

 

* * *

 

studia1_mZarząd Główny Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej uprzejmie informuje, że przygotowywany jest reprint I tomu monografii "Krosno. Studia z dziejów miasta i regionu". Jedyną drogą do realizacji tego cennego i ważnego wydawnictwa jest zgromadzenie środków finansowych w postaci przedpłat. W tym celu otwarto oddzielny rachunek w Banku Spółdzielczym w Sanoku Oddział w Krośnie:

nr 08 8642 1083 2002 8307 2064 0002

na który można dokonać wpłaty. Cena 1 egz. wynosi 30 zł. Na dowodzie wpłaty należy zaznaczyć: "Reprint I tomu "Krosno. Studia…"
W sprawie wydania reprintu prosimy kontaktować się z p. Maciejem Zborowskim - członkiem Zarządu SMZK, tel. 0*696-929-366.

 

* * *


zarzadUprzejmie zapraszam na posiedzenie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, które odbędzie się w poniedziałek 16 marca 2009 roku, o godz. 17.00, w Filii nr 6 – Centrum Multimedialne Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie, ul. Ordynacka 8 (piętro I).
Proponuję następujący porządek posiedzenia:

 • Przyjęcie protokołu poprzedniego posiedzenia
 • Sprawozdanie finansowe za rok 2008
 • Składki członkowskie w roku 2008
 • Dystrybucja wydawnictw w roku 2008
 • Stan środków na druk reprintu I tomu „Krosno. Studia z dziejów miasta i regionu”
 • Sprawy różne

Proszę o niezawodne i punktualne przybycie.
PREZES mgr Marian Terlecki


* * *

 

herb_KrosnaStowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej w Krośnie uprzejmie zaprasza na odczyt:

Samorząd i Powiatowy Komitet Narodowy w Krośnie w okresie I wojny światowej
który wygłosi dr Ewa Bereś

Odczyt odbędzie się we wtorek 10 marca 2009 roku, o godz. 17.00, w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie, ul. Wojska Polskiego 41. Zapraszamy!

 

* * *


rogiWe wtorek, 3 marca 2009, o godz. 18.00, w siedzibie krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Al. Adama Mickiewicza 30, pawilon A-0, I pietro, sala 11z (p. 145) odbędzie się wykład dr Tadeusza Łopatkiewicza na temat:

Rogi w Krośnieńskiem - przystanek w podróży zabytkoznawczej Stanisława Tomkowicza po Podkarpaciu w roku 1893

Zapraszamy!

Fotorelacja >>luty 2009

zarzadUprzejmie zapraszam na posiedzenie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, które odbędzie się 16 lutego (poniedziałek) 2009 r. o godz. 17.00 w Filii nr 6 – Centrum Multimedialne Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie, ul. Ordynacka 8 (piętro I).
Proponuję następujący porządek posiedzenia:

 • Odczytanie protokołu poprzedniego posiedzenia
 • Sprawozdanie za rok 2008
 • Noworoczne Spotkanie Regionalistów Polskich w Warszawie (29 stycznia 2009 roku); informacja
 • Spotkanie Noworoczne: informacja i rozliczenie
 • Uściślenie planu wycieczek na rok 2009
 • Sprawy różne

Proszę o niezawodne i punktualne przybycie.
PREZES mgr Marian Terleckistyczeń 2009

dyplom_m


Noworoczne spotkanie regionalistów polskich

W dniu 29 stycznia 2009 odbyło się w Warszawie spotkanie przedstawicieli Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych RP. W jego toku dr Zina Jarmoszuk, z Departamentu Mecenatu Państwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dokonała wręczenia dyplomów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego towarzystwom obchodzącym w roku 2008 jubileusz powstania i działalności. Wśród uhonorowanych znalazło się również Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, które w ubiegłym roku obchodziło 50-lecie działalności. Na tej miłej uroczystości krośnieńskie Stowarzyszenie reprezentowała Pani Wanda Belcik.
Czytaj więcej >>
* * *

choinkaZapraszamy na tradycyjne Spotkanie noworoczne, które odbędzie się 15 stycznia (czwartek) o godz. 17.00, w lokalu przy ul. Lwowskiej 28 (wejście z lewej strony budynku).
Uprzejmie informujemy, że spotkanie ma charakter składkowy i wpłata wynosi 35 zł od osoby.

Zgłoszenia i wpłaty najpóźniej do dnia 31 grudnia (środa) 2008 roku przyjmuje:
Dział Zbiorów Audiowizualnych Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie, ul. Ordynacka 8 (piętro I), tel. 013*432-50-15. Dział czynny od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 18.00.
W przypadku małej liczby zgłoszeń spotkanie zostanie odwołane, o czym zawiadomimy i zwrócimy wpłaconą kwotę.
Ostatnia edycja: poniedziałek, 27 lutego 2012 08:57  
Autorem tego artykułu jest Redaguje Zarząd Główny SMZK

Zobacz inne artykuły tego autora >>

Aby dodawać komentarze musisz się uprzednio zalogować!

Lista artykułów

Nowości

 1. "Protokół dyplomatyczny na co dzień" - prelekcja płk Marka Kołacza - 5 marca 2024
 2. "Z zagadnień onomastyki - nazwy miejscowe i nazwy osobowe" - prelekcja dr Alicji Orzechowskiej - 6 lutego 2024
 3. Galeria fotograficzna uroczystości 161. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego - 22 stycznia 2024
 4. Tradycyjne "Spotkanie Opłatkowe" 2024 Oddziału Krakowskiego SMZK - 9 stycznia 2024
 5. "Mikołaj Kopernik - życie i działalność" - prelekcja mgr Doroty Janeczko - 7 listopada 2023
 6. Relacja z promocji albumu Zbigniewa Więcka
 7. Galeria fotograficzna promocji albumu Zbigniewa Więcka (tylko dla zalogowanych użytkowników)
 8. Relacja ze Spaceru pamięci - 30 października 2023
 9. Galeria fotograficzna Spaceru pamięci - 30 października 2023 (tylko dla zalogowanych użytkowników)
 10. Jubileusz 50-lecia działalności Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej - 3 października 2023
 11. Program działalności Oddziału krakowskiego SMZK w sezonie 2023/2024
 12. Wywiad Doroty Suwalskiej z Tadeuszem Łopatkiewiczem o SMZK - 14 lipca 2023
 13. Relacja z wykładu z okazji 65-lecia SMZK - 14 czerwca 2023
 14. Galeria fotograficzna wykładu „65 lat działalności SMZK” w obiektywie Joanny Łach
 15. Książka Tadeusza Łopatkiewicza dotycząca dziewiętnastowiecznych relacji konserwatorskich o zabytkach Krosna i powiatu
 16. Galeria Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego SMZK (tylko dla zalogowanych użytkowników)
 17. Sprawozdanie Zarządu Oddziału Krakowskiego SMZK za kadencję 2017-2020
 18. Relacja filmowa z uroczystej LXIII Sesji Rady Miasta Krosna z okazji Jubileuszu 60-lecia SMZK
 19. Relacja filmowa z referatu dr Tadeusza Łopatkiewicza - Prezesa ZG SMZK na uroczystej Sesji Rady Miasta Krosna z okazji Jubileuszu 60-lecia SMZK
 20. Relacja z Jubileuszu 45-lecia oddziału krakowskiego SMZK - 2 października 2018
 21. Relacja z 45. Spotkania "Na rodzinnej ziemi - Zamek Kamieniec 2018" - 23 września 2018
 22. Uroczysta LXIII Sesja Rady Miasta inaugurująca uroczystości jubileuszu 60-lecia SMZK - 22 września 2018
 23. Promocja VIII tomu Studiów krośnieńskich - 22 września 2018
 24. Wernisaż wystawy "Publikacje książkowe członków SMZK" - 22 września 2018
 25. Władze Stowarzyszenia w XVIII kadencji (2022-2025)
 26. Archiwum newsletterów
 27. Archiwum Aktualności SMZK
Galeria fotograficzna Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego SMZK - 23 września 2017

Mapa burzowa

Mapa burzowa Polski
kliknij mapę

Prognoza na najbliższe 10 dni >>

Uwaga

Uprzejmie proszę, by wszelkie uwagi dot.
- zawartości witryny,
- zauważonych braków
- pomysłów itp.,
nadsyłać do mnie za pośrednictwem
menu KONTAKT lub na adres
tadeusz@smzk.org

Dziękuję! :-) Administrator witryny

Google

Zamów Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać mailowe powiadomienia o imprezach SMZK - wypełnij poniższe pola i subskrybuj "Wiadomości SMZK"SMZK na Wikipedii

Wikipedia SMZK

Statystyki wizyt

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterdzisiaj28
mod_vvisit_counterwczoraj89
mod_vvisit_counterw tym tygodniu324
mod_vvisit_counterw poprzednim tygodniu571
mod_vvisit_counterw tym miesiącu1239
mod_vvisit_counterw poprzednim miesiącu2088
mod_vvisit_counterwszystkie425184


sideBar