Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

www.smzk.org - w ciągu dwóch lat minionych

Email Drukuj PDF
(10 głosów, średnia ocena: 4.90 na 5)

 

rocznica_WWW1 Everywhere you go - you meet SMZK Dobiega końca kolejny rok działalności naszej witryny internetowej www.smzk.org. 19 lutego 2011 świętować będziemy, już po raz drugi, skromną rocznicę. Niby to niewiele i wciąż więcej przed nami niż za nami, jednak z pewnych dokonań warto już dziś zdać sprawę, wskazać też na działania sfinalizowane z sukcesem, jak i te, które ciągle pozostają w planach. Witryna nasza okrzepła przez ten czas, dla wielu ludzi stała się niemal stroną startową w przeglądarce, odwiedzana jest regularnie przez powiększającą się ustawicznie grupę internautów. Nie brak i takich, którzy trafiają do nas okazyjnie, wyłącznie za pośrednictwem Googla, czy innych systemów indeksujących, w tym - zaprzyjaźnionych portali webowych, które zamieściły u siebie odnośniki do naszej witryny.

07 Wskaźnikiem obrazującym najlepiej atrakcyjność i zainteresowanie każdą witryną internetową jest statystyka jej odwiedzin. Pierwszy rok zakończył się dla nas liczbą 7 600 wejść. Rok kolejny - zamknęliśmy wartością grubo przekraczającą 16 000, co świadczy o wyraźnej tendencji wzrostowej. Owe niemal 9 000 nowych wejść w ostatnim roku, przekłada się ostatecznie na ponad 64 500 odsłon pojedynczych stron z zawartością. W 2010 roku odwiedzili nas internauci z łącznie 42 krajów świata. Najwięcej było ich z Polski i pozostałych krajów europejskich. Ale nie wyłącznie! Pod nasz dach trafili także mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Iranu, Meksyku, RPA, Australii, Senegalu, Gwadelupy czy Wybrzeża Kości Słoniowej. Przywiodła ich tu stale powiększająca się baza tysięcy odnośników, jakie zgromadził do tej pory Google, indeksując każdego dnia witrynę SMZK.

04 Wskaźniki statystyczne tyczące odwiedzin naszej witryny - za Google Analytics Powiększyła się znacznie grupa zarejestrowanych użytkowników witryny, wśród których mamy w tej chwili 133 osoby, w większości członków Stowarzyszenia. Jeszcze więcej, bo 144 internautów, odbiera publikowane przez nas "Wiadomości SMZK". W ostatnim roku wysłaliśmy za pośrednictwem poczty elektronicznej 13 wydań tego newslettera, informując szczegółowo o bieżącej działalności - głównie - oddziału krośnieńskiego i krakowskiego SMZK, zapraszając do udziału w spotkaniach stowarzyszeniowych, wykładach, wycieczkach. Zachęcamy gorąco do subskrybowania "Wiadomości SMZK", albowiem jest to szybki i wolny od kosztów sposób komunikowania się Stowarzyszenia z krośnianami - wystarczy podać na witrynie własny adres poczty elektronicznej.

06 Kraje pochodzenia odwiedzających nas internautów Ostatni rok naszej internetowej działalności przyniósł spore zmiany w Mapie witryny. Odnoszą się one zarówno do znacznego przyrostu publikowanych treści w rubrykach menu funkcjonujących od początku - O Stowarzyszeniu, Pięćdziesięciolecie SMZK, Działalność bieżąca, Aktualności, Byli wśród nas…, Napisali o nas..., Wydawnictwa - jak też pojawienia się pozycji nowych - Członkostwo w SMZK, Materiały video, czy odrębny blok menu Silva rerum. W tym ostatnim pomieściliśmy rubryki lżejszego kalibru, o bardziej użytkowym charakterze, wśród których warto wymienić ciągły przekaz z dwóch kamer transmitujących widok miasta, Wirtualny plan Krosna, Prognozę pogody, Program TV, możliwość sprawdzenia parametrów wykorzystywanego łącza internetowego, czy cykli biorytmu. Ostatnio dodaną pozycją jest menu Zrelaksuj się, a w nim kilka gier komputerowych, wymagających wytężenia umysłu i spostrzegawczości.

09 Ilość odsłon stron naszej witryny w ostatnim roku - za Google Analytics W ostatnim roku, praktyką stała się troska o bieżące publikowanie - dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników - galerii fotograficznych z imprez stowarzyszeniowych, wzbogacających tekstowe relacje z wykładów, spotkań towarzyskich, prezentacji książek itd. W chwili obecnej witryna nasza udostępnia już 28 galerii, zawierających łącznie 1796 fotografii barwnych.

10 Ponad 39% wizyt - wsród odwiedzin z ubiegłego roku - złożyli nam internauci nowi Istotnym aspektem funkcjonowania witryny www.smzk.org jest jej współpraca ze światowym portalem społecznościowym Facebook. Korzystający z Facebooka - a jest to społeczność ponad półmiliardowa - mają możność nie tylko dowiadywać się o programowej działalności SMZK, ale też oceniać ją na bieżąco, wstępować do facebook'owego klubu fanów naszej witryny (niemal setka internautów), nieść naszą stowarzyszeniową misję dalej w świat, poza Krosno, z którego pochodzimy.

11 Najczęściej odwiedzane strony naszej witryny - za Google Analytics Funkcjonowanie witryny SMZK w Internecie niesie też możliwość korzystania z niedostępnych wcześniej form komunikacji, promocji i reklamy. Za pośrednictwem menu Kontakt odzywają się do nas niejednokrotnie krośnianie z dalekich zakątków kraju, zadają pytania, dzielą się uwagami. Ostatnio - tą właśnie drogą - SMZK weszło w posiadanie dwóch cennych archiwaliów z lat 1941-1942 - pism okupanta, nakazującego zmiany nazw ulic w mieście oraz zdjęcie dzwonów z wież kościelnych (Panu Tomaszowi Niepokojowi składamy w tym miejscu podziękowania za powyższe).

12 Statystyka lojalności użytkowników: setki internautów odwiedziło nas w ostatnim roku nawet po sto, dwieście i więcej razy - za Google Analytics Niedawna publikacja piątego tomu "Krosno. Studia z dziejów miasta i regionu" przekonała nas, iż zamieszczenie na własnej witrynie internetowej informacji o wydawnictwach SMZK pełni nie tylko istotną rolę informacyjną, ale też, za pośrednictwem witrynowego formularza >>, umożliwia krośnianom rozsianym po świecie zamówienie nowszych i starszych wydawnictw SMZK. Ta forma dystrybucji naszych książek rozwija się ostatnio nad wyraz obiecująco.

Zasługą ostatniego roku jest także nawiązanie współpracy z funkcjonującymi w internecie od dawna krośnieńskimi portalami informacyjnymi: www.krosno24.pl, www.krosnocity.pl, www.krosno.pl, www.dziejesiewkrosnie.pl, www.kbir.krosno.pl i innych. Staramy się także uzupełniać na bieżąco informacje o naszym Stowarzyszeniu na witrynach promujących idee regionalizmu, czy w ogóle działalność organizacji pozarządowych - www.wrota.podkarpackie.pl, www.cwop.krosno.pl i inne.

08 Nagłówek naszego miejsca na Facebooku A_Ty Zapraszamy :-) Mamy też wiele planów i pomysłów na przyszłość. Chcielibyśmy owocnie rozwijać rubryki już funkcjonujące, w tym zwłaszcza gromadzącą biogramy zasłużonych członków Stowarzyszenia - Byli wśród nas… oraz rubrykę dokumentującą bibliografię tekstów o naszej korporacji - Napisali o nas… W menu Materiały video chcielibyśmy znów widzieć w przyszłości więcej filmów, poświęconych nie tylko miastu, ale też naszej działalności bieżącej. Niektórzy z nas kręcą w czasie wycieczek Stowarzyszenia filmy, być może więc zechcą podzielić się z ogółem efektami swego hobby. Niedawno udostępniliśmy na witrynie możliwość oceniania poszczególnych tekstów oraz pozycji menu (małe żółte gwiazdki). W planach jest również kolejna nowa funkcjonalność - wpisywanie komentarzy czytelników pod publikowanymi artykułami, może też - uruchomienie stowarzyszeniowego forum dyskusyjnego?

01 Dynamika odwiedzin naszej witryny w ostatnim roku - za Google Analytics Nie ulega wątpliwości, iż działalność witryny www.smzk.org i jej szeroka oferta informacyjna, a także ilość odwiedzin - zaskoczyły nas samych, stawiających dopiero pierwsze kroki na gruncie nowego medium. Wraz z naszymi użytkownikami, uczymy się dopiero wirtualnego funkcjonowania w internecie, wiemy już jednak, iż drogi tej nie porzucimy, albowiem o przeszłości naszego miasta i regionu można - i należy - mówić w sposób nowoczesny, otwarty na młode pokolenie.

Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy współpracują na co dzień przy redagowaniu witryny www.smzk.org - P.T. Autorom tekstów, fotografii, filmów. Nisko kłaniamy sie za miłe słowa pod adresem witryny, dziękujemy za krytyczne uwagi, za pomysły, za życzliwe kibicowanie… Dziękujemy - i prosimy o jeszcze! Bądźcie z nam!

 
Autorem tego artykułu jest Tadeusz Łopatkiewicz

Zobacz inne artykuły tego autora >>

Aby dodawać komentarze musisz się uprzednio zalogować!

Lista artykułów

Nowości

 1. "Protokół dyplomatyczny na co dzień" - prelekcja płk Marka Kołacza - 5 marca 2024
 2. "Z zagadnień onomastyki - nazwy miejscowe i nazwy osobowe" - prelekcja dr Alicji Orzechowskiej - 6 lutego 2024
 3. Galeria fotograficzna uroczystości 161. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego - 22 stycznia 2024
 4. Tradycyjne "Spotkanie Opłatkowe" 2024 Oddziału Krakowskiego SMZK - 9 stycznia 2024
 5. "Mikołaj Kopernik - życie i działalność" - prelekcja mgr Doroty Janeczko - 7 listopada 2023
 6. Relacja z promocji albumu Zbigniewa Więcka
 7. Galeria fotograficzna promocji albumu Zbigniewa Więcka (tylko dla zalogowanych użytkowników)
 8. Relacja ze Spaceru pamięci - 30 października 2023
 9. Galeria fotograficzna Spaceru pamięci - 30 października 2023 (tylko dla zalogowanych użytkowników)
 10. Jubileusz 50-lecia działalności Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej - 3 października 2023
 11. Program działalności Oddziału krakowskiego SMZK w sezonie 2023/2024
 12. Wywiad Doroty Suwalskiej z Tadeuszem Łopatkiewiczem o SMZK - 14 lipca 2023
 13. Relacja z wykładu z okazji 65-lecia SMZK - 14 czerwca 2023
 14. Galeria fotograficzna wykładu „65 lat działalności SMZK” w obiektywie Joanny Łach
 15. Książka Tadeusza Łopatkiewicza dotycząca dziewiętnastowiecznych relacji konserwatorskich o zabytkach Krosna i powiatu
 16. Galeria Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego SMZK (tylko dla zalogowanych użytkowników)
 17. Sprawozdanie Zarządu Oddziału Krakowskiego SMZK za kadencję 2017-2020
 18. Relacja filmowa z uroczystej LXIII Sesji Rady Miasta Krosna z okazji Jubileuszu 60-lecia SMZK
 19. Relacja filmowa z referatu dr Tadeusza Łopatkiewicza - Prezesa ZG SMZK na uroczystej Sesji Rady Miasta Krosna z okazji Jubileuszu 60-lecia SMZK
 20. Relacja z Jubileuszu 45-lecia oddziału krakowskiego SMZK - 2 października 2018
 21. Relacja z 45. Spotkania "Na rodzinnej ziemi - Zamek Kamieniec 2018" - 23 września 2018
 22. Uroczysta LXIII Sesja Rady Miasta inaugurująca uroczystości jubileuszu 60-lecia SMZK - 22 września 2018
 23. Promocja VIII tomu Studiów krośnieńskich - 22 września 2018
 24. Wernisaż wystawy "Publikacje książkowe członków SMZK" - 22 września 2018
 25. Władze Stowarzyszenia w XVIII kadencji (2022-2025)
 26. Archiwum newsletterów
 27. Archiwum Aktualności SMZK
Galeria fotograficzna Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego SMZK - 23 września 2017

Mapa burzowa

Mapa burzowa Polski
kliknij mapę

Prognoza na najbliższe 10 dni >>

Uwaga

Uprzejmie proszę, by wszelkie uwagi dot.
- zawartości witryny,
- zauważonych braków
- pomysłów itp.,
nadsyłać do mnie za pośrednictwem
menu KONTAKT lub na adres
tadeusz@smzk.org

Dziękuję! :-) Administrator witryny


sideBar