Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wiadomości SMZK nr 9(136)/2019
Temat: Wiadomości SMZK nr 9(136)/2019
Data wysyłki: 2019-09-01 09:08:16
Emisja #: 136
Zawartość:

       

Kliknij tutaj >> jeśli masz problemy z wyświetleniem tego newslettera

Winieta jubileuszowa
       

Szanowni Państwo!

Wakacje ledwie się zaczęły, a już nadszedł koniec sierpnia. Po krótkiej przerwie podejmujemy ofertę programową Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej. Wrzesień zapowiada się nam bardzo bogato, a otwierają go dwudniowe Obchody 120. rocznicy urodzin Jana Winiarskiego (1899-1891), postaci niezwykle interesującej i zasłużonej. W drugiej połowie września zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia na 46. Spotkanie "Na rodzinnej ziemi - Rymanów 2019". Tradycyjnie już początek roku szkolnego to czas wysyłania do niemal 100. szkół Krosna i powiatu krośnieńskiego zaproszeń na październikowy, V Konkurs recytatorski poezji Jana Zycha.

O wszystkim tym pragniemy poinformować w niniejszym wydaniu "Wiadomości SMZK" i zaprosić wszystkich do czynnego udziału w naszych imprezach.


Zachęcamy do lektury "Wiadomości SMZK" oraz wizyty na naszej witrynie internetowej.

Zapraszamy do lektury newslettera! Zapraszamy do udziału w imprezach Stowarzyszenia. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej witryny internetowej www.smzk.org a także strony SMZK na Facebooku.


belka
Winiarski sepia
    

W Korczynie, w piątek i sobotę 6-7 września 2019 roku, odbędą się uroczyste Obchody 120. rocznicy urodzin Jana Winiarskiego (1899-1991), pochodzącego z przysiółka Leszczyny miłośnika i popularyzatora astronomii, nauczyciela, harcerza, organizatora tajnego nauczania, założyciela i wieloletniego prezesa krośnieńskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

Organizatorami dwudniowej imprezy są: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej - Zarząd Główny w Krośnie, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii - Oddział im. Jana Winiarskiego w Krośnie, Wójt Gminy Korczyna, Gminny Ośrodek Kultury oraz Szkoła Podstawowa w Korczynie. Oprócz wykładów oraz pokazów filmów, istotnym elementem programu obchodów będą dwudniowe obserwacje teleskopowe Słońca oraz nocnego nieba, prowadzone dla widzów przez członków krośnieńskiego Oddziału PTMA.

more

belka
Rymanow SNRZ
    

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, jak co roku, organizuje we wrześniu integracyjną imprezę dla przedstawicieli zamiejscowych Oddziałów SMZK. W tym roku 46. Spotkanie "Na rodzinnej ziemi" gościć będzie w gminie Rymanów. Wszystko dopięte jest już na ostatni guzik, gotowy jest też program całodniowej imprezy >>

Od 5 do 12 września 2019 roku trwać będą zapisy do uczestnictwa w Spotkaniu, a że ilość miejsc jest ograniczona - członków i sympatyków SMZK prosimy o szybkie zgłaszanie swego udziału.

more

belka
Program
     

Zarząd Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej uprzejmie zawiadamia o rozpoczęciu nowego, 47. sezonu pracy "Koła Krośnian" w Krakowie.

Spotkania członków i sympatyków SMZK w tym sezonie będą się odbywały w obecnej siedzibie Oddziału Krakowskiego SMZK tj. w Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie, al. Mickiewicza 30, pawilon A-0, I piętro, sala 11z (pokój 145), w pierwszy lub wyjątkowo w drugi wtorek miesiąca, o godz. 18:00.

W bieżącym sezonie przewiduje się następującą tematykę spotkań:

more
belka
V Konkurs
   

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, Wójt Gminy Korczyna, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Korczynie zapraszają uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych oraz szkół średnich powiatu krośnieńskiego do udziału w

V KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI JANA ZYCHA

Celem głównym Konkursu jest popularyzacja twórczości wybitnego poety regionu krośnieńskiego - Jana Zycha (1931-1995). Ponadto - kształtowanie wrażliwości na piękno mowy ojczystej, tworzenie okazji do pracy nad kulturą języka oraz trudną sztuką interpretacji, promocja osiągnięć recytatorskich uczniów oraz ich opiekunów, a także czynnego uczestnictwa w kulturze.

Konkurs przeprowadzony zostanie w środę 23 października 2018 roku, początek o godz. 9:00, w Dworze Szeptyckich w Korczynie, ul. Spółdzielcza 20.

more

belka
Skladki
    

Informujemy, iż składki członkowskie - wynoszące 30 zł rocznie - opłacić można nie tylko przy okazji imprez stowarzyszeniowych - u Skarbnika ZG, ale też przelewem na konto bankowe SMZK

nr 35 8642 1083 2002 8307 2064 0001
w Podkarpackim Banku Spółdzielczym w Sanoku, Oddział w Krośnie, 38-400 Krosno,
ul. Tysiąclecia 6

Informacja ta jest szczególnie użyteczna dla wszystkich tych, którzy na co dzień posługują się bankowością internetową, za pośrednictwem swego komputera domowego lub też smartfona i mogą tym samym dokonać przelewu bez dodatkowych opłat.

W polu TYTUŁEM prosimy podać imię i nazwisko oraz "składka członkowska za rok 2019". Dziękujemy za terminowe opłacanie składek!

belka
Obwoluty d8
      
Od wielu dziesięcioleci bardzo ważnym aspektem aktywności naszego Stowarzyszenia jest działalność wydawnicza. W kwestii tej możemy pochwalić się wieloma opublikowanymi książkami, wśród których najpoważniejszym dokonaniem są kolejne tomy serii "Krosno. Studia
z dziejów miasta i regionu"
. Do wcześniej wydanych siedmiu tomów - we wrześniu 2018 roku dołożyliśmy kolejny - ósmy. Publikacją tą uczciliśmy Jubileusz 60-lecia Stowarzyszenia.


Zachęcamy do odwiedzania rubryki Wydawnictwa >> na naszej witrynie internetowej, zachęcamy również do wygodnego zamawiania egzemplarzy naszych książek bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej:
   
zamowienie
     
Wydawnictwa 2
belka
Uwaga!
Newsletter niniejszy rozsyłany jest z witryny internetowej SMZK automatycznie, do wszystkich zarejestrowanych użytkowników oraz subskrybentów.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby korespondencję tę przesyłać dalej, do swoich bliskich i znajomych.
Zapraszamy do wstępowania w szeregi naszego stowarzyszenia >>
Archiwalne numery "Wiadomości SMZK" dostępne są pod linkiem Archiwum newsletterów >>

Administrator witryny  http://www.smzk.org


Lista artykułów

Nowości

 1. Przedstawiciele Zarządu Oddziału SMZK w Krakowie z wizytą u JM Rektora AGH prof. dr hab. inż. Jerzego Lisa
 2. Wznowienie działalności Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej
 3. Plan pracy Oddziału krakowskiego SMZK w sezonie 2022/2023
 4. Biogram Stanisława Pomprowicza (1925-2022)
 5. Książka Tadeusza Łopatkiewicza dotycząca dziewiętnastowiecznych relacji konserwatorskich o zabytkach Krosna i powiatu
 6. Galeria Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego SMZK (tylko dla zalogowanych użytkowników)
 7. Sprawozdanie Zarządu Oddziału Krakowskiego SMZK za kadencję 2017-2020
 8. "Z Poetą pod rękę..." - relacja z V Konkursu recytatorskiego poezji Jana Zycha - 23 października 2019
 9. Relacja ze Spotkania "Na rodzinnej ziemi - Rymanów 2019" - 21 września 2019
 10. Plan pracy Oddziału krakowskiego SMZK w sezonie 2019/2020
 11. Relacja filmowa z uroczystej LXIII Sesji Rady Miasta Krosna z okazji Jubileuszu 60-lecia SMZK
 12. Relacja filmowa z referatu dr Tadeusza Łopatkiewicza - Prezesa ZG SMZK na uroczystej Sesji Rady Miasta Krosna z okazji Jubileuszu 60-lecia SMZK
 13. Relacja z Jubileuszu 45-lecia oddziału krakowskiego SMZK - 2 października 2018
 14. Relacja z 45. Spotkania "Na rodzinnej ziemi - Zamek Kamieniec 2018" - 23 września 2018
 15. Uroczysta LXIII Sesja Rady Miasta inaugurująca uroczystości jubileuszu 60-lecia SMZK - 22 września 2018
 16. Promocja VIII tomu Studiów krośnieńskich - 22 września 2018
 17. Wernisaż wystawy "Publikacje książkowe członków SMZK" - 22 września 2018
 18. Władze Stowarzyszenia w XVII kadencji (2017-2020)
 19. Archiwum newsletterów
 20. Archiwum Aktualności SMZK
Galeria fotograficzna Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego SMZK - 23 września 2017

Mapa burzowa

Mapa burzowa Polski
kliknij mapę

Prognoza na najbliższe 10 dni >>

Uwaga

Uprzejmie proszę, by wszelkie uwagi dot.
- zawartości witryny,
- zauważonych braków
- pomysłów itp.,
nadsyłać do mnie za pośrednictwem
menu KONTAKT lub na adres
tadeusz@smzk.org

Dziękuję! :-) Administrator witryny


sideBar