Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wiadomości SMZK nr 10(77)/2014
Temat: Wiadomości SMZK nr 10(77)/2014
Data wysyłki: 2014-10-15 09:21:14
Emisja #: 77
Zawartość:

 

Kliknij tutaj >> jeśli masz problemy z wyświetleniem tego newslettera

Winieta
       

Szanowni Państwo!

Za nami pracowity wrzesień... Całodniowe Spotkanie "Na rodzinnej ziemi - Trzcinica 2014" i Walne Zebranie Członków SMZK, którym zakończyliśmy XV i rozpoczęliśmy XVI kadencję stowarzyszeniowej działalności i pracy Zarządu Głównego. Gremium to zebrało się 6 października br. i ukonstytuowało w nowym składzie.

Zapraszamy do lektury numeru 77 "Wiadomości SMZK". Zapraszamy wszystkich do udziału w imprezach Stowarzyszenia. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej witryny internetowej www.smzk.org a także strony SMZK na Facebooku

     
Muzy
       

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej uprzejmie zaprasza na wykład:

Język poetycki depozytariuszem wartości
który wygłosi mgr Jan Kanty Lusznia

Wykład miał będzie miejsce w czwartek 23 października 2014 roku, o godz. 17:00, w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Wojska Polskiego 41 w Krośnie.

Zob. też >>

belka
Trzcinica
     

Za nami tradycyjne Spotkanie "Na rodzinnej ziemi". Tym razem wyjechaliśmy poza granice powiatu krośnieńskiego i w sobotę 20 września 2014 roku gościliśmy w gminie Jasło. W pełni zrealizowaliśmy całodniowy program tegorocznej edycji Spotkania, mimo niesprzyjającej - niestety - pogody. W Spotkaniu - jak zawsze - uczestniczyli P.T. Przedstawiciele Oddziałów terenowych SMZK - z Krakowa, Lublina, Warszawy i Wrocławia.
Pamiątką miejsc i ludzi, a także niezapomnianych chwil w trakcie Spotkania jest galeria fotograficzna tej imprezy, dostępna dla zalogowanych użytkowników witryny SMZK.

belka
Walne Zebranie

W niedzielę 21 września 2014, syci wrażeń po Spotkaniu "Na rodzinnej ziemi", zebraliśmy się w sali narad Urzędu Miasta w Krośnie, ul. Staszica 2, na

WALNYM ZEBRANIU SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZYM CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA

To niezwykle istotne dla bieżącej działalności Stowarzyszenia zgromadzenie nie tylko przyjęło szereg istotnych aktów prawnych i uchwał, ale też dokonało rozliczenia ustępującego Zarządu Głównego, a także wyboru Prezesa oraz nowych członków Zarządu.
Przebieg kilkugodzinnych obrad dokumentuje galeria fotograficzna Walnego Zebrania, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy zalogowanych użytkowników witryny SMZK.

belka
Sprawozdanie
     

Niezwykle doniosłym elementem Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego była prezentacja - przez Prezes ZG SMZK Wandę Belcik - sprawozdania z działalności w latach 2011-2014, tj. w czasie XV kadencji władz SMZK.

Zachęcamy do wnikliwej lektury tego obszernego dokumentu sprawozdawczego, sumującego wszystkie inicjatywy, podejmowane przez nas dla członków i sympatyków SMZK, w okresie minionych trzech lat.

belka
Wladze SMZK
       
Istotnym dokonaniem odbytego 21 września br. Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego był wybór 25 członków Zarządu Głównego SMZK oraz 3 osób tworzących Komisję Rewizyjną. Na pierwszym posiedzeniu ZG SMZK, w dniu 6 października 2014, gremia te ukonstytuowały się, tworząc nowe władze Stowarzyszenia na XVI kadencję w latach 2014-2017.
belka
Byli wsrod nas
      

W witrynowej rubryce Byli wśród nas przybył nam ostatnio biogram Stefana Musiała, historyka, pedagoga i działacza społecznego, wieloletniego członka Zarządu Głównego SMZK, który w kwietniu 2014 odszedł z naszych szeregów. W uznaniu wieloletniej pracy stowarzyszeniowej Stefan Musiała nagrodzony był godnością Członka Honorowego SMZK.

belka
Studia 1-6
     

W tece redakcyjnej siódmego tomu studiów krośnieńskich znajduje się już siedem artykułów, które po pracach redakcyjnych na miejscu uzyskały ostateczną akceptację do druku, której dokonuje każdorazowo Prof. dr hab. Franciszek Leśniak - redaktor naukowy studiów krośnieńskich od roku 2002 (tom 4). Czekające na druk artykuły liczą 550 tys. znaków, mają objętość ponad trzynastu arkuszy wydawniczych, zaś towarzyszące im materiały ilustracyjne tworzą zbiór 105 ilustracji.

Prosimy P.T. Autorów, którzy zgłosili swe prace do powstającego tomu, o rychłe wywiązanie się ze swych zobowiązań i nadesłanie swych tekstów na mailowy adres redakcji. Sprawa pilna!

WAŻNE!!!
Na skutek starań Prof. Franciszka Leśniaka - od tomu siódmego studia krośnieńskie znajdą się na liście periodyków punktowanych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Każdorazowa publikacja w naszej serii wydawniczej przyniesie każdemu autorowi 4 pkt.
Powyższe wiąże się z poddaniem publikowanego tomu dodatkowym recenzjom dokonywanym przez naukowca z tytułem profesora. Nazwisko "naszego" recenzenta jest już znane.

Zapraszamy P.T. Autorów badań szczegółowych, regionalistów i znawców tematów lokalnych, aby zgłaszali do publikacji swe najnowsze prace. Nie nakładamy żadnych ograniczeń tematycznych, ani chronologicznych w podejmowanych pracach studialnych, wymagamy jedynie, aby teksty przygotowane były starannie, językiem jasnym, zrozumiałym i z właściwą interpunkcją, zaś aparat przypisowy zestawiony był w zgodzie z zasadami obowiązującymi w wydawnictwach SMZK (patrz dokument "Zapis bibliograficzny stosowany w wydawnictwach SMZK"). W szczegółowych kwestiach technicznych, dotyczących np. materiałów ilustracyjnych, prosimy o kontakt z  dr Tadeuszem Łopatkiewiczem - sekretarzem redakcji. Na mailowy adres redakcji prosimy również kierować wszelką inną korespondencję związaną z tomem, a także przesyłać gotowe teksty.

more

belka
Studia 1-6
      

Od wielu dziesięcioleci bardzo ważnym aspektem aktywności naszego Stowarzyszenia jest działalność wydawnicza. W kwestii tej możemy pochwalić się wieloma opublikowanymi książkami, wśród których najpoważniejszym dokonaniem są tomy serii "Krosno. Studia z dziejów miasta i regionu". Do już wydanych pięciu tomów w ostatnim czasie przybył tom kolejny - szósty. Zachęcamy do odwiedzania rubryki Wydawnictwa >> w naszej witrynie internetowej, zachęcamy również do wygodnego zamawiania egzemplarzy naszych książek bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej:

zamowienie

Zachęcamy wszystkich do lektury naszych publikacji! Zachęcamy do czynnego poznawania bogatej przeszłości naszego miasta i regionu!

     
Wydawnictwa 2
 
belka
Uwaga!
Newsletter niniejszy rozsyłany jest z witryny internetowej SMZK automatycznie, do wszystkich zarejestrowanych użytkowników oraz subskrybentów.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby korespondencję tę przesyłać dalej, do swoich bliskich i znajomych.
Zapraszamy do wstępowania w szeregi naszego stowarzyszenia >>
Archiwalne numery "Wiadomości SMZK" dostępne są pod linkiem Archiwum newsletterów >>

Administrator witryny   http://www.smzk.org

 


Lista artykułów

Nowości

 1. Przedstawiciele Zarządu Oddziału SMZK w Krakowie z wizytą u JM Rektora AGH prof. dr hab. inż. Jerzego Lisa
 2. Wznowienie działalności Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej
 3. Plan pracy Oddziału krakowskiego SMZK w sezonie 2022/2023
 4. Biogram Stanisława Pomprowicza (1925-2022)
 5. Książka Tadeusza Łopatkiewicza dotycząca dziewiętnastowiecznych relacji konserwatorskich o zabytkach Krosna i powiatu
 6. Galeria Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego SMZK (tylko dla zalogowanych użytkowników)
 7. Sprawozdanie Zarządu Oddziału Krakowskiego SMZK za kadencję 2017-2020
 8. "Z Poetą pod rękę..." - relacja z V Konkursu recytatorskiego poezji Jana Zycha - 23 października 2019
 9. Relacja ze Spotkania "Na rodzinnej ziemi - Rymanów 2019" - 21 września 2019
 10. Plan pracy Oddziału krakowskiego SMZK w sezonie 2019/2020
 11. Relacja filmowa z uroczystej LXIII Sesji Rady Miasta Krosna z okazji Jubileuszu 60-lecia SMZK
 12. Relacja filmowa z referatu dr Tadeusza Łopatkiewicza - Prezesa ZG SMZK na uroczystej Sesji Rady Miasta Krosna z okazji Jubileuszu 60-lecia SMZK
 13. Relacja z Jubileuszu 45-lecia oddziału krakowskiego SMZK - 2 października 2018
 14. Relacja z 45. Spotkania "Na rodzinnej ziemi - Zamek Kamieniec 2018" - 23 września 2018
 15. Uroczysta LXIII Sesja Rady Miasta inaugurująca uroczystości jubileuszu 60-lecia SMZK - 22 września 2018
 16. Promocja VIII tomu Studiów krośnieńskich - 22 września 2018
 17. Wernisaż wystawy "Publikacje książkowe członków SMZK" - 22 września 2018
 18. Władze Stowarzyszenia w XVII kadencji (2017-2020)
 19. Archiwum newsletterów
 20. Archiwum Aktualności SMZK
Galeria fotograficzna Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego SMZK - 23 września 2017

Mapa burzowa

Mapa burzowa Polski
kliknij mapę

Prognoza na najbliższe 10 dni >>

Uwaga

Uprzejmie proszę, by wszelkie uwagi dot.
- zawartości witryny,
- zauważonych braków
- pomysłów itp.,
nadsyłać do mnie za pośrednictwem
menu KONTAKT lub na adres
tadeusz@smzk.org

Dziękuję! :-) Administrator witryny


sideBar